Videoklip: Burial – Street Halo

ikonaLondýnský producent Burial se letos po dvouleté odmlce opět přihlásil. V březnu dvě vydal EP – ve spolupráci s projektem Four Tet a Thomem Yorkem vydal EP Ego/Mirror a od dva týdny později vlastní EP Street Halo. K úvodní skladbě Street Halo připravil video Wolfram Gruss.

Burial je sice jednou z nejvýraznějších postav současné londýnské scény, ale kolem své osoby vytvořil jakési mystérium, protože nikdo neví, jak vlastně vypadá. Ve své diskografii má dvě alba, která vyšla na labelu Hyperdub. První, nazvané jednoduše Burial, vyšlo v roce 2006 a bylo předzvěstí geniálního díla Untrue z roku 2007, kde Burial na monotónní a kovový dubstep narouboval vokály z různých rnb a popových desek, které změnil k nepoznání (Beyoncé, Christina Aguilera), přidal kapku 2stepového rytmu a emotivních ploch a rázem změnil vývoj doposud celkem nudného dubstepu. Ve stejném trendu pokračuje i na svých dalších singlech, kterých je jako šafránu.

Příjemnou podívanou.

zdroj: hyperdub.net


Podobné články:

1x komentář k "Videoklip: Burial – Street Halo"

  1. 4.7.2011 - Po 14:54 | Link

    Tak tohle je klasickej Burial, dokonalost… nevěřim, že by tenhle člověk někdy zklamal.. jeho tvorba je opravdu geniální, dirty a naprosto přirozená.. vystihuje zvuky života, zvuky všednosti.. mapuje normální a běžný život každého člověka žijícího ve městě.. prostě dokonalost…

Přidat komentář prostřednictvím Eskanoizze.com

Vlastní avatar ke komentářům si můžete vytvořit zde. (Jak na to?)

Autor těchto stránek nenese žádnou odpovědnost za obsah komentářů. Nevhodné komentáře má právo smazat.