Rozhovor s Autumn Sunset k NZFN Vol. 5

ikonaAutumn Sunset je velmi zajímavý jednočlenný projekt. Jeho ambientní skladba Wind, která vyšla na naší kompilaci, je podle mého názoru, jedním z jejích vrcholů. Proto jsem byl zvědavý na odpovědi na naše otázky a na novinky tohoto projektu. Autumn Sunset slovy nešetřil a poskytl nám vyčerpávající odpovědi.

eskanoiZZe: Jak bys popsal styl, který produkuješ?

Autumn Sunset: Zdravím Tě, k009, děkuji za možnost vštěpit lidem pár slov prostřednictvím těchto řádků. Zdravím taky celé eskanoiZZe a všechny čtenáře.

Popsat hudbu AS je velice těžké. Na kontě mám už 5 zářezů a všechny se od sebe velmi liší, mnohdy i samotné skladby na albech mezi sebou. Všechny alba spojují klávesy, atmosféra, pocity, dokumentaristika… Není to žádná žánrová škatule a to je krom jiného i můj cíl, neboť mám rád v hudbě novátorství, osobitost, avant-gardní smýšlení, nestagnaci, boření hranic. Nesnáším když se sháním po nové hudbě a v 90% případů si chtě nechtě obstaráš něco co vůbec nemá svoji tvář a je to jen výplod, který stvořila móda. Děláš hip-hop a skládáš o rozkroku u kolen. Jsi blackmetalista a musíš mít zcela neposlouchatelný zvuk. Já mám doma klávesy – je mým osudem onanovat u etud? Ne, děkuji. Pomalu si razím svoji vlastní hudební cestu a nechávám se překvapit kam mě jednou dovede – třeba k absolutnímu blahu, třeba s tím brzy seknu. Chtěl bych jednou v hudbě něco dokázat, ale takových snaživců už tady bylo, že… (smích)

Debutový singl ‚Ageless Sleep of Shadows‚ bych si dovolil označit za dark ambient, tečka. EP ‚Upstairs‘ na kterém jsem se se snažil zhudebnit mé představy o vesmíru bych zařadil jednoduše jako experimentální hudbu, ale s prvním albem ‚Time For Colours‚ už je to těžší. Klávesově hraný ambient? Zhudebnění podzimu, zimy, bolestné lásky. Po vydání tohoto alba mi bylo několikrát řečeno, že jsem hudební dokumentarista s čímž víceméně souhlasím. EP ‚Underneath‚ ani nevím jak shrnout… klávesová hudba? (smích) Spíš jej beru jako jakousi vrbičku pro své tehdejší deprese. Zatím poslední album ‚Misanthropy‘ je obrovským krokem vpřed, ale stylově jej nedokáži popsat, je to totiž zhudebnění mého života a ten do hrstky slov nenamačkáš… Zapracoval jsem na zvuku, obrazové formě a bonusová skladba je dokonce nazpívána hostem.

Všechnu hudbu uvolňuji volně ke stažení, zájemci mohou klikat sem:
www.facebook.com/pages/Autumn-Sunset/163660073667907

Na příštím albu bych se chtěl pokusit přeměnit špinavou černotu (Misanthropy) ve špinavou šedou (Noir), uvidíme jak se mi zadaří. Po tomhle albu hodlám Autumn Sunset definitivně ukončit a založit nový projekt.

eskanoiZZe: Kde bereš inspiraci?

Autumn Sunset: Ve svém nitru. Taky poslouchám kvantum různé hudby, postupně si všechnu mapuji a snažím se hledat všemožné cestičky kudy mám kráčet se svou hudbou já, nemohl bych pustit do světa něco co už udělal někdo dřív. Vždy když narazím na něco zásadního co mě zcela smete, mozek si zapamatuje proč tomu tak bylo a když si pak po čase sednu ke klávesám a začnu si něco trdlikat, postupně se mi vybavují všechny nově nalezené možnosti získané poslechem oněch alb. Např. poslední album ‚Misanthropy‚ je hodně ovlivněno albem ‚Black Earth‚ od Bohren & Der Club of Gore. Je třeba to slyšet aby byly mé slova plně pochopeny. Opravdu nerozumím lidem, kteří i když se na nás ze všech možných stran valí tuny stále stejné hudby, tak oni ji musí tvořit taky. Proč se mi líbí nová písnička od mého oblíbeného umělce? Protože je nová-jiná. Poslouchal bych jej kdyby stále hrál to samé? Asi ne a pídil bych se po novém…

autumn sunset

eskanoiZZe: Jaké jsou tvé hudební plány na tento rok?

Autumn Sunset: Přál bych si, aby se mi bez zbytečných problémů podařilo zkomponovat ono poslední album ‚Noir’, zatím mám hotový jen jeden riff (smích). V mezičase hodlám pokračovat v tvorbě nějakých těch bočních blbůstek pro osobní radost, jinak už se mi rodí v hlavě vize co a jak komponovat s příštím projektem pro který zatím ještě nemám název. Chtěl bych tvořit více vzdušnou hudbu, prodýchanější, např. zkusit zhudebnit létání v lucidním snu apod. Výzvou bude pro mě taky snaha o neustálé zlepšování se v kvalitě zvuku. Nedávno jsem upgradoval ze stařičkého Cool Edit Pro 2.1 na Adobe Audition 3.0 a chtěl bych si pořídit i nové kabely a novou zvukovku, tak uvidím jak to moje klapky povznese.

eskanoiZZe: Nejbližší vystoupení…

Autumn Sunset: Žádné, sólově nekoncertuji. Ve dvou lidech bych už do toho asi šel, ale rozhodně by to nebylo pro podporu Autumn Sunset. Pár nabídek už jsem dostal, vždy je ale odmítám. Vlastně na to ani nemám vybavení.

eskanoiZZe: Jak bys ty sám ohodnotil kompilaci Na Západní Frontě Neklid Vol. 5?

Autumn Sunset: Dvě negativa – až moc skladeb, pár bych jich ještě vyřadil. Se svou skladbou si tam připadám jako jeden proti všem, rozhodně jsem nečekal tolik elektroniky. Jelikož jsem našel inzerát na ambientovém fóru, šel jsem do toho. Upřímně – divím se, že se skladba vůbec probojovala, když působí jako pěst na oko, ale ještě jednou děkuji za umístění. Díky NZFN5 jsem poznal několik nových a dobrých umělců, jmenovitě Apophysia, Elgroth a překvapila mě skladba i od Tameless Wolf. Myslím, že spousta undergroundových umělců dostala pěknou příležitost udělat malou dírku do světa. Já si třeba sehnal pár věcí od výše zmíněných projektů a šířím je dál, takže kompilace splnila svůj účel. Apophysii hodlám sledovat i nadále, protože mě jejich jejich skladba hodně oslovila, slyším v nich pořádný kus talentu. Tímto zdravím…

eskanoiZZe: Pokud vyjde šestý díl kompilace, zúčastníš se opět?

Autumn Sunset: Nejspíš to opět slepě zkusím, ale těžko říct jestli se trefím do Vašich nových požadavků, uvidíme (smích).

eskanoiZZe: A nějaký vzkaz čtenářům…

Autumn Sunset: Lidé, probuďte se!

eskanoiZZe: Díky za rozhovor!

autumn sunset

Info: www.bandzone.cz/autumnsunset


Podobné články:

3x komentář k "Rozhovor s Autumn Sunset k NZFN Vol. 5"

  1. 2.2.2011 - St 07:23 | Link

    Díky, kluci :-D

  2. 1.2.2011 - Út 19:56 | Link

    Skvělej rozhovor… nešetřil jsi slovama, to se cení :-)

  3. 1.2.2011 - Út 15:55 | Link

    To A.S.: Ještě něco o nás napiš, hezky se to čte :-D

Přidat komentář prostřednictvím Eskanoizze.com

Vlastní avatar ke komentářům si můžete vytvořit zde. (Jak na to?)

Autor těchto stránek nenese žádnou odpovědnost za obsah komentářů. Nevhodné komentáře má právo smazat.