Návrat ke kořenům, ale i velký krok vpřed. Tak by se dalo jednoduše popsat nové album Further od britského dua Ed Simons a Tom Rowlands aka The Chemical Brothers. Na desce není žádný hostující zpěvák, ba ani zádný zpěv, jen jakési útřžky hlasů, které se vynořují odnikud a opět se tam vracejí. Také možná budete postrádat baladu, která nechyběla na několika jejich posledních deskách.
Ale to, že na desce chybí prvky, které na několika posledních deskách byly, je účel a je to tak správně. Further je zvukově vyspělé album, které působí jako celek a svým konceptem připomíná ranná alba Exit Planet Dust a Dig Your Own Hole a na ně navazující Surrender a Come With Us. Potom jakoby přišel útlum a hledání sama sebe… The Chemical Brothes prožívají svoji renesanci, a tak se můžete těšit na podivné, ale melodické psychedelické plochy s nakyslou chutí, tak jak to tahle dvojka umí nejlépe.
Jediným mínusem je pouze 8 skladeb, ale to se dá lehce prominout, protože ani jedna z nich není kratší než 5 minut a druhá Escape Velocity jich má dokonce dvanáct. A aby bylo dílo dokonáno, tak ke každé skladbě je video. To mají na svědomí režiséři a dlouhodobí spolupracovníci The Chemical Brothers pánové Adam Smith a Marcus Lyall. Část nákladu alba vychází se speciálním dvd právě s těmito videi.
Hodnocení: 95%

Trakclist:
01 Snow
02 Escape Velocity
03 Another World
04 Dissolve
05 Horse Power
06 Swoon
07 K+D+B
08 Wonders Of The Deep
Podobné články:
- Fotky a report z pátku na Open Air Festivalu
- Nová deska Barking od Underworld právě vychází
- Videoklip: Primal Scream – Swastika Eyes
- Skinny Puppy konečně vydají nové album
- Deset nejlepších alb dekády 2001-2010 podle k009
- Open Air Festival 2011 hlásí: Máme The Chemical Brothers
- Synthetic Freedom Fighters – Escape The Empire









Poslední komentáře