KLaNGundKRaCH 4th Anniversary Death Party

ikonaNa svoje nečekané čtyřleté výročí přichází pražský label KLaNGundKRaCH s kombinací, která promění pražský klub a galerii Final na jeden večer a noc v místo s energií, která nemůže být zasvěcena nikomu jinému než Coil. Ty taky počínaje tímhle datem budou jediná kapela, které pokud napíšou, uspořádáme koncert.

Samozřejmě navazujeme na sérii „parasiting on music“, ale tohle je ještě trochu jiný žánr… Death Party… Schizo-Styl… Špína danceflooru… Psychotéka… 4 roky v blázinci… Rituál… Invokace… Duch Johna Balance… Šílená láska… Mayotic Valse… Sludge in fast motion… Hudba rostlinných a živočišných buněk… Bodymess…

Decapitated Hed (US / Spleencoffin, tanzprocesz)
Elekromagnetizace špíny na tanečním parketu, střední tempo, minimalní techno i minimální noise, glitch. TimothyWisniewski je známý jako člověk, který stojí za baltimorským labelem Spleencoffin, který kromě toho, že vydává duo Rosmary Krust, Marlo Eggplant, nebo třeba Form A Log, v nichž působí mj. člen Social Junk Noah Anthony aka Night Burger, přišel taky s výjimečnou dvoudeskou Laydyz in Noiz mapující femininní nezařaditelnou scénu převážně východního pobřeží. Na svých nahrávkách je orientovaný chladnějším, ale zároveň jednoznačně tanečním směrem (Subversive Club Process, 2009) – do oblastí strojových beatů, subbasů, zbytků povrochové špíny, kterou propustí nekompromisní rytmus a zasmyčkovaných děr (Looped Holes, 2002). Na kontě má mimo jiné split s Opera Mort, loňskou kazetu Isolation Pulse (2010) a čerstvý přírůstek Void Containment (2011) na nám již známém labelu tanzprocesz.
Info: www.freemusicarchive.org/music/The_Decapitated_Hed

robert roger

Krapoola (ESP/Berlin)
Začátky působení schizoidního projektu Krapoola a jeho variací (Indhecenter) spadají do doby opřed 13 lety, kdy vznikl i label Grand Moffworks. Po deseti letech účastí na festivalech, experimentálních akcích a pouličních performancích v Madridu (International Noise Conference, 2009)a všude po Evropě se David Gomez stále pohybuje v záměrném zmatku. A to za tu dobu už hrál po boku nebo přímo spolupracoval s Felixem Kubinem, Sun O))), Wolf Eyes, Davem Phillipsem, To Live and Save in L.A, Faust, Crank Sturgeon, Vialka, Heatsick, Deathroes, The Skaters, Dolphins into the future, Acid Mothers Temple, Makoto Kawabata, axolotl nebo Lsd March. V současnosti Krapoola operuje v Berlíně, kde se věnuje jak své, „psychotéce“, djingu s neobvyklou a experimentální hudbou ve stylu výbušných tanečně-orientovaných rhizomatů (Felix Kubin jeho styl nazval „Schizo-Style“), tak vlastním performancím s vlastnoručně vyrobenými objekty, jejichž zvuk směřuje od něžné, téměř primitivní divokosti až k psychedelické „bodymess“.

Total Crâne (FR / Los emes del oso)
Ve vyšinutém triu z předměstí Paříže se sešel Guillaume papa (bicí, turecká flétna), jinak člen už zmíněných le club des chats, kytarista a zpěvák Fifi cadeau (La Ligne Claire) a Oso vibrato (kytara, zpěv), který stojí také za sólovým projektem Oso el roto a za v dětském stylu udržovaným netlabelem Los emes del oso, na němž už vyšla slušná řádka naprosto nekonvenčních desek: kromě Dudu Geva třeba TG Gondard, Régis Turner, ZUHN nebo Siesto Krapooloso. Hispánsko-francouzské pomezí a extrémní hudební slepenec od raggeae po noise tohoto labelu dobře charakterizují i odlehčenou příležitostnou tvorbu Total Crane. První a poslední veselá kapela vaší death party.
Info: www.freemusicarchive.org/music/Oso_El_Roto

Roger Robert (Fr/ Le Vilain Chien, Commence par maman)
Černá mše v bílých prostěradlech. Jestli na něco platí genilání charakteristika „povlečení je zapnuté až ke krku, místo knoflíků tabletky“, jsou to Roger Robert. Sludge v rychlém tempu, někde mezi Slayer a Residents a všema, kdo neumějí dobře hrát. Dívčí, v podstatě čistě punkové duo, které tvoří Maïa – ze známějších Le club des chats – a Solène z kapely Dudu Geva, používá basu, kus bicích, syntezátory, kytaru a reverb. Kupodivu asi nejprimitivstičtější a nejpřímočařejší zvuk večera, který působí jako by se obě členky právě potkaly v garáži pod mostem. Samozřejmě nemají žádnou desku, ale obě křičí do mikrofonu.

Insideparty and afterparty: DJ Krapoola Monoslingeras
ESP/Berlin / umarmungen und (h)uman(h)unger, aMor/discos,Tronicdisease
„Punk is danceable basikally…“

Shrnutí:
klub Final, Praha
začátek 29. 10. 2011 v 18.30
Dresscode: Love‘s secret domain
Výstava + Afterparty
Vstup: 150 Kč

leták

Info: www.klangundkrach.net

zdroj: tisková zpráva


Podobné články:

Přidat komentář prostřednictvím Eskanoizze.com

Vlastní avatar ke komentářům si můžete vytvořit zde. (Jak na to?)

Autor těchto stránek nenese žádnou odpovědnost za obsah komentářů. Nevhodné komentáře má právo smazat.