Dnes se vydáme po stopách ambientu a minimalu. Ruský internetový label Passage, který je ambientní divizí minimalistického labelu Fragment, vydal své první letošní EP. Má ho na svědomí interpret Doyeq a pojmenoval ho Eyelashes Of Lanterns.
EP obsahuje 4 tracky při kterých se Vám budou zavírat víčka, ale rozhodně to nebude nudou. Odletíte do světa, kde se sny stávají skutečností, budete chodit po oblacích a létat mezi kapkami deště. Fantazii se meze nekladou a po dohrání čtvrté skladby si je pravděpodobně budete chtít všechny pustit znovu… Na mě nejvíce zapůsobila druhá skladba Eyelashes Of Lanterns, která obsahuje prvky minimalu.
Ostatně label Passage nemá k minimal technu vůbec daleko. Jak již bylo zmíněno, jde o divizi labelu Fragment, který se od roku 2005 specializuje právě na minimal, click&cuts a microhouse. Škoda je, že na Fragmentu už od roku 2007 nic nevyšlo, a tak se zdá, že Passage (založený 2009) je spíše jeho nástupcem. Na Fragmentu vyšlo za dva roky celkem 16 EP, například od Erica Delaye nebo od Killahertz.
Všechna EP z obou zmiňovaných labelů jsou samozřejmně zdarma ke stažení.
Stahuj: Doyeq – Eyelashes Of Lanterns (PASS003)

Odkazy na oba labely:
www.passagemusic.net
www.fragmentmusic.net
Podobné články:
- Splitterblast Rec., destrukční terapie pro labužníky
- Skinny Puppy – HanDover
- Troniq – Absurd EP
- Tympanik Audio sampler 2010 zdarma ke stažení
- Videoklip: Suicide Commando – We are the Sinners
- Hardcore sonda do země tisíce jezer
- Alfa-Matrix představuje první číslo vlastního časopisu


01. The Opponent Bros. - Brain



Oba labely znám dokonale, a fragment fakt doporučuji všem milovníkům alternativního jak já říkám “ deep techna“.
Podobných labelů je ještě spousta a musím podotknout, že tento net label nabízí opravdu špičku mezi undergroundem.