15.4.: Umberto (US) & Dead Pigeon (CZ) v pražské K4

ikonaVyznavač synth/ambientních ploch a retro melodií Matt Hill (aka Umberto), rodák z amerického Kansas City, se v ČR představí poprvé. U jeho neonem ozářených skladeb nechává Jean Rollin na plátně kralovat své vampýry, Lucio Fulci brousí břitvy a rozličné ostré nástroje, Dario Argento vzývá temné síly a Kenneth Anger prožívá své satanské tripy.

Inspirován velikány syntetizátorového ambientu jako jsou Tangerine Dream, Klaus Schultze či Edgar Froese přináší svou svižnou jízdu po fiktivním filmovém plátně těch „nejlepších“ B (až Z) hororů 60. a 70. let. Italští Goblin nebo John Carpenter jsou další často skloňovaná jména v souvislosti s Umberto. Kde obdobně stylisticky (nikoliv hudebně) orientovaní Demdike Stare užívají rafinovanější způsoby, Umberto naopak tíhne k mnohem odpadnější estetice. Není nepodobný komponovanému disku Jamese Ferrara, tanečnímu voodoo Burial Hex, či orchestrálnímu EBM Gatekeeper. Všechno z analogových nástrojů, žádné čtení mailů z jablek, jak je ostatně u jeho domovského labelu Not Not Fun zvykem. Přijďte vzpomenout na ty nejkrvavější scény černé magie na LSD a závratnou rychlostí plahočící se zombie do K4. A koho neužijou podobné legrácky, toho určitě zaujmou Mattovy poslední nahrávky Final Exit nebo Welcome To The Chillzone, kde uslyšíte i mnohem „serioznější“ stránku jeho tvorby.

Mladý projekt Dead Pigeon je zatím známý především z několika obskurních koncertních akcí, nedávno kupříkladu ze vzpomínkového večírku na Petera Christophersona. Prohlídka neurotickou krajinou temné rytmické elektroniky, jejich hudba je proměnlivá, emočně i kompozičně nestálá. Nyní s nimi hraje klávesák, který nezapře klasické vzdělání, a posouvá jejich sveřepý industrial s náznaky breakcoru a EBM do nezmapovaných oblastí.

leták

Odkazy:
www.umberto.bandcamp.com
www.myspace.com/umberto666
www.letmo.net/productions
www.arkham.hys.cz
www.k4klub.org

zdroj: tisková zpráva


Podobné články:

Přidat komentář prostřednictvím Eskanoizze.com

Vlastní avatar ke komentářům si můžete vytvořit zde. (Jak na to?)

Autor těchto stránek nenese žádnou odpovědnost za obsah komentářů. Nevhodné komentáře má právo smazat.